Rodzaje regałów magazynowych i ich zastosowanie

Regały magazynowe są najbardziej poszukiwanym elementem każdego magazynu. Regały magazynowe umożliwiają efektywne wykonywanie takich zadań, jak przechowywanie i ewidencjonowanie wszelkiego rodzaju towarów, części zamiennych do różnych urządzeń, materiałów budowlanych itp.

Szerokie zastosowanie regałów magazynowych

Regały magazynowe są bardzo popularne. Ich popularność wynika z prostoty konstrukcji, niezawodności i wysokiej nośności. Regały magazynowe mają jednak także inne zalety. Posiadając regały magazynowe, można nie tylko uporządkować nazwy towarów, ale także znacznie zwiększyć powierzchnię użytkową, co jest bardzo istotne w dobie wysokich czynszów. Regały magazynowe mają konstrukcję pionową, dzięki czemu oszczędza się miejsce, które zajmują regały magazynowe. Taka konstrukcja ułatwia także znalezienie potrzebnych rzeczy w magazynie.

Regał magazynowy znajduje zastosowanie głównie w magazynach. Jest on również wykorzystywany w warsztatach naprawczych do przechowywania narzędzi, części zamiennych i elementów wyposażenia. Wymiary półek są dobierane do specyfiki pomieszczenia magazynowego. Maksymalna długość i wysokość regałów magazynowych jest ograniczona jedynie wielkością pomieszczeń i wytrzymałością materiałów, z których są one wykonane.

Regały magazynowe: Budowa i rodzaje

Regały do przechowywania mają ogromną liczbę wzorów. Jednak ich elementy konstrukcyjne są w większości identyczne. Regały składają się z pionowych stojaków i poziomych belek, na których umieszczany jest ciężar towaru. Stojaki są wykonane z perforowanych profili metalowych. Belki nośne są mocowane do stojaków za pomocą śrub lub haków.

Regały magazynowe można ustawiać na półkach w zależności od rodzaju umieszczanego ładunku. W regałach półkowych ładunek jest umieszczany bezpośrednio na półce. W regałach paletowych ładunek jest umieszczany na palecie, która z kolei jest umieszczana na belkach nośnych regału.

Regały do składowania ładunków

Regały do składowania ładunków (znane również jako regały paletowe czołowe i regały paletowe wypchane) to regały magazynowe o zwiększonej nośności. Tego typu regały magazynowe mogą przenosić ciężar do kilku ton. Regały paletowe magazynowe są przeznaczone do składowania różnych towarów na specjalnych paletach.

Regały wysięgnikowe

Regały wysięgnikowe są przeznaczone do składowania długich towarów i ładunków, takich jak rury z różnych materiałów, kłody, walcowane wyroby metalowe, profile itp. Regały magazynowe konsolowe są bardzo stabilne i mogą być używane do jednostronnego lub dwustronnego składowania towarów. System regałów magazynowych charakteryzuje się dużą gęstością układania, a także wysoką elastycznością.